AKTUALNOŚCI, strona 4:
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty
Konkurs fotograficzny "Z książką w plenerze" rozstrzygnięty!
20 października 2022 r. komisja oceniła prace i przyznała wyróżnia dla:
czytaj dalej... na temat: Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty"BLOGOWA KSIĄŻKA"
Warsztaty Fotograficzne
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku ogłasza nabór na warsztaty fotograficzne, na których dowiesz się jak robić lepsze zdjęcia i poszerzysz swoje umiejętności praktyczne w...
czytaj dalej... na temat: Warsztaty FotograficzneDotacja z MKiDN
W roku bieżącym Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku otrzymała dofinansowanie w kwocie 10.000 zł. ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. na lata 2021–2025 Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.
czytaj dalej... na temat: Dotacja z MKiDNPodsumowanie cyklu spotkań o Franklinie i Fenku!
W roku szkolnym 2021/2022 biblioteka publiczna wraz z biblioteką szkolną zakończyła cykl spotkań o ,,Franklinie”. Zajęcia były realizowane z najmłodszymi uczniami z pierwszych klas.
Natomiast cykl spotkań o „Fenku” „Do kampera wraz wsiadamy - z Fenkiem Polskę odkrywamy” realizowany był z nieco starszymi uczniami z klasy III Szkoły Podstawowej w Nowotańcu.
Podczas wszystkich spotkań dzieci z I kl. miały okazję poznać sympatycznego żółwika Franklina. To bardzo popularny bohater książkowy. Książeczki o żółwiku posiadają wychowawczy wymiar są to pouczające opowiadania, które pokazują dzieciom jak prawidłowo zachowywać się w stosunku do swoich kolegów.
Z kl. III podróżowaliśmy kamperem z Fenkiem po całej mapie Polski od Wrocławia po Duszniki Zdrój. Zwiedzaliśmy piękne miejsca: zabytki, muzea, poznaliśmy kulturę każdego odwiedzonego miejsca.
czytaj dalej... na temat: Podsumowanie cyklu spotkań o Franklinie i Fenku!
"Bezpieczeństwo w sieci"
Uroczyste spotkanie w Bibliotece w Pobiednie i podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
18 maja 2022 r. odbyło się uroczyste spotkanie w nowo otwartej Bibliotece w Pobiednie
Na nasze uroczystości przyjęli zaproszenie oraz przybyli goście w osobach:
Wójt Gminy Bukowsko Marek Bańkowski,
Sekretarz Gminy Diana Błażejowska,
Skarbnik Gminy Urszula Rakoczy,
Dyrektor MBP w Sanoku. Leszek Puchała,
Instruktor Iwona Krawczyk,
Dyrektorzy ZS w Bukowsku: Andrzej Chrobak, Ewa Kseniak
Dyrektorzy ZS w Nowotańcu: Anna Bąk, Renata Preisner - Rakoczy oraz nauczycielka Sylwia Wójcik- Stabryła
Dyrektorzy ZS w Pobiednie: Katarzyna Wojtuszewska - Cap, Wioletta Przyboś
Przedstawicielki z KGW Pobiedno: Marta Terrier, Halina Urban, Joanna Żytka
Przedstawiciele Zarządu OSP w Pobiednie: Sylwester Kołodziej, Łukasz Brejta, Mateusz Głowacz.
czytaj dalej... na temat: Uroczyste spotkanie w Bibliotece w Pobiednie i podsumowanie XIX Ogólnopolskiego Tygodnia BibliotekTeatr "MASKA"
10 maja w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku z pozyskanych środków zaprosiła aktorów z Teatru „Maska” z Krakowa.
W szkołach w Bukowsku, Nowotańcu i Pobiednie młodzież obejrzała spektakl „Laboratorium życia”.
Jak wiadomo najbardziej narażona na używki typu dopalacze, narkotyki jest młodzież, która sięga po te pozornie legalne substancje szukając silnych wrażeń nie widząc w tym problemu, jakie niosą za sobą skutki uzależnienia i powodują poważne komplikacje.
Scenariusz spektaklu opisuje rzeczywistość, która może stać się realnością dla każdego młodego pokolenia.
czytaj dalej... na temat: Teatr "MASKA"
Informacja o spektaklu!
Laboratorium życia
(Spektakl poruszający problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu)
10 maja w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku zaprosiła Teatr „Maska”
z Krakowa.
Widowisko odbędzie się w trzech szkołach w Bukowsku, Nowotańcu
i Poobiednie.
Przeznaczone jest dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
czytaj dalej... na temat: Informacja o spektaklu!












